Oczyszczanie wodorowe – przed i po
Wodorowe oczyszczanie twarzy to jeden z zabiegów, o które najczęściej pytają nasze Klientki. Postaramy się w sposób przystępny opisać, na czym ono polega, dla kogo jest przeznaczone, a także co zrobić przed i pooczyszczaniu wodorowym oraz jakich efektów można się spodziewać.
Czym jest wodorowe oczyszczanie twarzy? Przed i po zabiegu
Na początku warto wyjaśnić, że oczyszczanie wodorowe jest tylko jedną z części wieloetapowego procesu, który kryje się pod tą potoczną nazwą. Opracowany w Korei zabieg składa się z terapii aktywnym wodorem, hydropeelingu, infuzji jonowej i masażu głowicą MCS.
Wodorowe oczyszczanie twarzy to bardzo wszechstronna metoda, odpowiadająca na wiele problemów skórnych. Niezależnie jednak od przyczyny, dla której decydujemy się na oczyszczanie wodorowe – przed i po zabiegu odczuwalna i zauważalna będzie ogromna różnica. Warto przy tym podkreślić, ze jest to metoda bezbolesna i bezinwazyjna!
Kto powinien zrobić wodorowe oczyszczanie twarzy?
Jeśli twoja cera jest zmęczona, pozbawiona blasku, sucha lub odwodniona – wodorowe oczyszczanie twarzy zostało stworzone dla Ciebie. Jeśli chcesz odmłodzić stan swojej cery, przywrócić jej sprężystość i naturalny koloryt – także zdecyduj się na tę metodę. Wodorowe oczyszczanie idealnie reguluje także wydzielanie sebum, ograniczając tworzenie się zmian trądzikowych, zaskórników i rozszerzonych porów. Jest to procedura wieloetapowa, działa więc wielozadaniowo, poprawiając stan skóry na kilku płaszczyznach: wygładza, oczyszcza, zabezpiecza na przyszłość i działa kojąco.
Jak działa wodorowe oczyszczanie twarzy?
Głównym polem działania oczyszczania wodorowego jest ograniczenie produkcji wolnych rodników RFT, które – mimo że uczestniczą w wielu procesach komórkowych – w nadmiarze wpływają niszcząco na białka, kwasy nukleinowe i lipidy. Efektem wizualnym obecności namiaru wolnych rodników jest starzejąca się skóra, pozbawiona jędrności, zdrowego koloru i odpowiedniego napięcia. Wprowadzane podczas zabiegu do głębokich warstw skóry aktywne cząsteczki wodoru wiążą nadmiar wolnych rodników, wytwarzając niezbędne dla skóry wodę i tlen. Wodorowe oczyszczanie twarzy jest więc bezinwazyjnym odpowiednikiem mezoterapii, a różnica w wyglądzie skóry przed i po zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy – w zależności od stanu wyjściowego – może być naprawdę spektakularna.
Eksfoliacja, czyli złuszczenie
Drugim etapem zabiegu jest eksfoliacja, czyli złuszczenie obumarłej warstwy naskórka hydropeelingiem. Hydropeeling to w tym przypadku zabieg wodnej mikrodermabrazji, wykonywany pod wysokim ciśnieniem wody. Przygotowuje on skórę do kolejnego etapu, czyli infuzji jonowej.
Infuzja jonowa
Infuzja jonowa to wprowadzenie do przygotowanych na wcześniejszych etapach komórek skóry substancji eksfoliujących i odżywczych w postaci doskonałej jakości serum. Obecny w serum kwas mlekowy potęguje efekt złuszczenia, a aktywna witamina C działa odżywczo i regenerująco.
Stymulacja mikroprądami
Zwieńczeniem całego procesu jest masaż twarzy przy użyciu specjalnej głowicy MSC, wykorzystującej stymulację mikroprądami. Dzięki temu antyoksydanty zostają wprowadzone do głębokich warstw skóry, hamując namnażanie się wolnych rodników i zabezpieczając skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Przed i po: wodorowe oczyszczanie twarzy bez tajemnic
Z roku na rok rośnie popularność wodorowego oczyszczania twarzy. Przed i po zabiegu nie trzeba podejmować żadnych działań, ani się do niego przygotowywać, co również przysparza mu miłośników.Jest on ponadto bezpieczny, nieinwazyjny, bez efektów ubocznych. Może być wykonywany na każdym typie cery i o każdej porze roku. Jedynym przeciwskazaniem są aktywne choroby skóry oraz momenty zaostrzenia chorób przewlekłych. Nie powinno się także wykonywać zabiegu u osób z rozrusznikami serca i metalowymi implantami. Ponadto, w ciągu 48 godzin po wodorowym oczyszczaniu twarzy nie zaleca się stosowania kosmetyków do makijażu, korzystania z sauny i basenu.