Masaż Kobido – przed i po

2024-04-04

Masaż Kobido, czyli japoński lifting twarzy, szturmem podbił salony kosmetyczne na całym świecie. Ten nieinwazyjny zabieg diametralnie poprawia wygląd skóry oraz rozluźnia mięśnie, działając relaksująco, odmładzająco i ujędrniająco. Różnica w wyglądzie skóry przed i po masażu Kobido jest spektakularna.

Czym jest masaż Kobido?

Kobido to jedna z najstarszych japońskich technik masażu twarzy, która jest nierozerwalnie powiązana z filozofią piękna, rozumianego jako balans zdrowia fizycznego, emocjonalnego oraz duchowego. I nawet jeśli w naszym kraju nie kultywuje się całej japońskiej filozofii, to jednak profesjonalny masaż Kobido jest najdosłowniej – cudownym rytuałem dla skóry.
Jakiej różnicy w wyglądzie skóry można spodziewać się przed i po masażu Kobido? Przede wszystkim, dzięki temu, że ten wykonywany manualnie zabieg działa na głębokie struktury skóry i na mięśnie, znika napięcie, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Intensywność masażu jest dość duża i poprawia przepływ krwi i limfy, przez co bez użycia skalpela uzyskuje się efekt jak po liftingu.

Masaż Kobido – czego się spodziewać w gabinecie

Aby różnica w wyglądzie skóry przed i po masażu Kobido była spektakularna, trzeba biegle opanować dość trudną technikę, dlatego najlepiej oddać się w ręce specjalistów.
Najczęściej masaż Kobido wykonuje się na twarzy, choć zdarza się, że pole działania można rozszerzyć o szyję, ramiona, plecy czy dłonie. Zabieg składa się z kilku etapów – w każdym z nich korzysta się z różnych technik manualnych.
Pierwszy krok to spokojne, kojące ruchy, które mają wprowadzić w stan relaksu. Po nim następuje manualny lifting, który poprzez dość mocne i szybkie ruchy ma za zadanie poprawić krążenie krwi. Zwiększa się też produkcja kolagenu i elastyny, a tym samym – poprawia napięcie skóry.
Etap kolejny to drenaż limfatyczny, który w efekcie ruchów przepychających sprzyja usuwaniu nadmiaru wody, toksyn czy ewentualnych obrzęków.
Ostatni etap, który sprawia, że skóra po masażu Kobido wygląda znacznie lepiej niż przed zabiegiem, to akupresura. Dzięki naciskowy na konkretne partie twarzy, stymulowane są mięśnie, które w efekcie mogą się głęboko rozluźnić.

Masaż Kobido – przed i po

Zmęczona, pozbawiona witalności skóra przed masażem Kobido, po zabiegu będzie nie do poznania. I choć wielu osobom zaskakująca może się wydać szybkość i siła nacisku, jaki jest wywierany na ciało, to jednak właśnie te czynniki sprawiają, że mięśnie mogą się rozluźnić, przynosząc w efekcie odprężenie i ulgę oraz poprawiając wygląd skóry.
Kobido działa też korzystnie na krążenie krwi, a dzięki naciskowi na punkty akupresurowe – na układ nerwowy, przez co doskonale niweluje skutki stresu i przemęczenia, a także bóle głowy czy problemy ze snem.
Dla większości osób, które decydują się na Kobido, najistotniejszą kwestią są jednak wizualne efekty po masażu. Jeśli przed zabiegiem skóra była wiotka, z widocznymi zmarszczkami, to profesjonalnie przeprowadzony masaż zdecydowanie poprawi jej wygląd – zmniejszy widoczne bruzdy i drobne linie, poprawi owal i kontur twarzy, a dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny, doda jej jędrności. Cera po masażu Kobido nabiera blasku, jest rozświetlona i bardziej podatna na wnikanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

Zmęczona, zwiotczała, pozbawiona blasku skóra – to problem, z jakim boryka się wiele osób. Przebywanie cały dzień w zamkniętym pomieszczeniu, a do tego niewłaściwa dieta i deficyt słońca przez większą część roku – te czynniki odgrywają ogromną rolę, wpływając na nasz wygląd. Po masażu Kobido skóra będzie wyglądać zupełnie inaczej niż przed zabiegiem. Nie przez przypadek o Kobido zwykło mawiać się, że to „lifting bez skalpela”.

LASERINA
ul. Zgoda 9/2
81-361 Gdynia
502 068 438
info@laserina.pl
Projekt i wykonanie: