Jak zadbać o skórę po opalaniu i przygotować ją na jesień?

2023-11-07

Po lecie nasza skóra często jest zmęczona, przesuszona i pozbawiona blasku, a sprawy nie ułatwia wcale nadejście jesieni i sezonu grzewczego. Przesuszone powietrze w pomieszczeniach, a także zimno i wiatr na zewnątrz nie dają chwili wytchnienia. Czy jest sposób na to, aby zadbać o skórę po opalaniu, a jednocześnie przygotować ją do jesieni? Jest! Z pomocą przychodzą niezawodne terapie kwasowe!

W naszym gabinecie oferujemy zabiegi, które pozwolą zainicjować procesy regeneracyjno-naprawcze zmęczonej i pozbawionej witalności skóry. To świetny sposób, aby zadbać o skórę po opalaniu i dobrze przygotować ją do zimniejszych miesięcy.
Pracujemy na kosmetykach marki Peel-Mison. Ich starannie opracowana, farmaceutyczna receptura bazuje na monokwasach, które doskonale radzą sobie z defektami skóry o różnym podłożu. Dzięki temu produkty te nie tylko redukują objawy różnych problemów skórnych, ale pomagają eliminować ich przyczyny. Aby skutecznie zadbać o skórę po opalaniu (również w solarium) i skutecznie przygotować ją do jesieni, proponujemy działanie w czterech krokach.

Po pierwsze – demakijaż i oczyszczanie

To ważny element w terapiach kwasowych, który pozwala na dokładne usunięcie resztek makijażu i zanieczyszczeń, ułatwiając tym samym lepsze wnikanie kolejnych preparatów. W zależności od potrzeb i rodzaju skóry, oczyszczanie wykonuje za pomocą pianek i żeli. W ofercie znajdują się preparaty stworzone z myślą o różnych typach skóry: normalnej, suchej, skłonnej do hiperpigmentacji, tłustej i mieszanej czy wrażliwej. Produktem stosowanym na tym etapie jest też VECTOR PREMASK, czyli przedzabiegowa maska, który reaktywuje naturalny proces złuszczania naskórka, poprawia teksturę cery i stymuluje regenerację komórek. Ponadto neutralizuje ona działanie wolnych rodników i ma właściwości przeciwzapalne. Do dalszych zabiegów skutecznie przygotują też skórę preparaty Pre Peel, zawierający kwas salicylowy o stężeniu 2% czy Mat Ferul, który stosuje się w przypadku osób borykających się z nadmiernym wydzielaniem sebum.

Po drugie – dobry peeling

Właściwe dbanie o skórę po lecie, które ma dać jej zastrzyk energii przed jesienią i zimą, wymaga też zastosowania odpowiedniego peelingu chemicznego. Właściwie dobrany preparat zadziała kompleksowo, pomagając uporać się z różnymi problemami skóry. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem peelingów kwasowych opracowanych z myślą o potrzebach skóry trądzikowej (w tym również z trądzikiem różowatym oraz nadwrażliwej), starzejącej się, z rozszerzonymi porami, przebarwieniami, skłonnej do rumienia czy przesuszonej. Co ważne – możliwe jest też łączenie kilku eksfoliantów w trakcie jednego zabiegu, kompleksowo działając w ten sposób na wiele różnych problemów. Wszystkie preparaty mają wysoką biodostępność, czyli ich pH jest niższe od PH kwasów, a ich efektywną penetrację w głąb skóry ułatwia płynne podłoże.

Po trzecie – pielęgnacja

Ważnym etapem w terapiach kwasowych jest naniesienie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego – kremu, żelu czy serum, które dzięki wykonanym wcześniej krokom, wnikną głęboko w skórę. Również w tym zakresie wybór jest ogromny, co ułatwia dopasowanie produktu dokładnie do potrzeb skóry. Wśród różnego rodzaju preparatów znajdują się skoncentrowane kremy i żele o właściwościach odmładzających i przeciwdziałających powstawaniu nowych zmarszczek, preparaty nawilżające i o silnym działaniu regenerująco-łagodzącym, (szczególnie polecane osobom, które chcą zadbać o skórę po opalaniu) czy przeciwtrądzikowe.

Po czwarte – zadbaj o utrzymanie efektu jak najdłużej

Jako uzupełnienie terapii polecamy całą gamę produktów, które pozwolą dopieścić skórę i lepiej przygotować ją na chłodniejsze miesiące. Są to różnego rodzaju mgiełki, żele pielęgnujące i kremy – w tym również środki opracowane specjalnie z myślą o pielęgnacji domowej. Pozwolą one dłużej utrzymać spektakularny efekt po terapii kwasowej, a jednocześnie ułatwią skórze zaadaptowanie się do jesiennej aury.

LASERINA
ul. Zgoda 9/2
81-361 Gdynia
502 068 438
info@laserina.pl
Projekt i wykonanie: