Czy lifting rzęs jest bezpieczny?

2023-05-18

Gama zabiegów beauty&wellness, przeznaczonych dla oczu i ich okolic stale się poszerza, ale jak to nowości – zazwyczaj prowokują wiele pytań o ich bezpieczeństwo. Ponieważ oko to jedna z najbardziej wrażliwych części ciała, do tego bardzo potrzebna, nasza troska o oczy i ich okolice jest tym bardziej uzasadniona. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na Wasze wątpliwości i pytania, między innymi o to, czy lifting rzęs jest bezpieczny oraz czy lifting i laminacja to to samo.

Czym jest lifting rzęs?

Obco brzmiące słowo „lifting” pochodzi z języka angielskiego i oznacza ni mniej, ni więcej, tylko „podnoszenie”. Ta definicja nie do końca oddaje sens tego zabiegu: jego celem jest nie tyle samo podniesienie, ale też podkręcenie rzęs. Dlatego też lifting rzęs bywa nazywany „trwałą dla rzęs”, a rzęsy są po nim wydłużone, podkręcone, wymodelowane i pogrubione.
Po prawidłowo wykonanym zabiegu liftingu rzęs, uzupełnionym laminacją, efekt ostateczny przypomina ten po przedłużaniu rzęs metodą 1:1. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy lifting rzęs jest bezpieczny, przeczytaj o tym, jak się go wykonuje.

Jak wykonuje się lifting rzęs?

Lifting rzęs rozpoczyna się od oczyszczenia rzęs i zabezpieczenia miejsca pod dolną częścią płatkami kolagenowymi – dzięki temu przy okazji dbamy o okolice oczu. Następnie odseparowuje się rzęsy dolnej i górnej powieki. Na górną powiekę naklejana jest specjalna silikonową formatka lub wałeczek, za pomocą którego ustalamy kształt i stopień podkręcenia rzęs. Na tak przygotowane rzęsy nakładamy specjalny preparat, który otwiera łuski włosa – sprawia, że rzęsy stają się łatwe w modelowaniu. Na koniec stosujemy preparat, który utrwala wybrany skręt. Cały zabieg jest naturalny, prosty i bezpieczny.
Jeśli więc zastanawiasz się nadal, czy lifting rzęs jest bezpieczny, to odpowiedź jest jedna – oczywiście!

Czy lifting i laminacja rzęs to to samo?

Dochodzimy w tym momencie do rzeczy bardzo istotnej: lifting rzęs to nie to samo co ich laminacja! Laminację wykonuje się opcjonalnie po zabiegu liftingu, żeby efekt pięknych rzęs trwał dłużej. Laminacja w gruncie rzeczy odżywia rzęsy i zabezpiecza efekty liftingu za pomocą specjalnej odżywki keratynowej, czyli sama w sobie nie nadaje rzęsom kształtu. Warto ją jednak wykonać, ponieważ po laminacji efekt liftingu może utrzymywać się do nawet 6 tygodni.

Dla kogo dedykowany jest lifting rzęs?

Lifting rzęs może wykonać praktycznie każda kobieta, która chce mieć piękne, podkręcone rzęsy. To także wymarzony zabieg dla tych z Was, które na co dzień
używają zalotki. Efekt po liftingu sprawia, że jej używanie nie jest konieczne, a przez to rzęsy mogą się zregenerować, mniej ich wypada, więc finalnie poprawia się ich stan ogólny i stają się coraz ładniejsze.
Świetny efekt lifting daje także u osób, które mają proste, rosnące w dół rzęsy lub opadającą powiekę.

Czy lifting rzęs jest bezpieczny dla każdego?

Mimo że lifting rzęs jest bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich przede wszystkich aktywne stany zapalne oczu i okolic (zapalenie spojówek, rogówki, brzegów powiek itp.), choroby alergiczne oczu oraz jęczmień. Zabieg nie jest wykonywany także u osób podczas chemioterapii, po niedawnych operacjach oczu i ich okolic oraz w przebiegu chorób powodujących u pacjenta drżenia, drgawki lub niekontrolowane odruchy. Przeciwwskazaniem do wykonania liftingu rzęs są też ciąża i trichotillomania (zaburzenie polegające na kompulsywnej potrzebie wyrywania własnych włosów).

Ile trwa lifting rzęs? Ile kosztuje taki zabieg?

Czas zabiegu to około 60 minut. Cena liftingu w gabinecie Laserina to 130 zł.

LASERINA
ul. Zgoda 9/2
81-361 Gdynia
502 068 438
info@laserina.pl
Projekt i wykonanie: